کتیا, طراح برتر (CATIA Excellence Designer)

مجموعه فایل های آموزش مقدماتی تا پیشرفته نرم افزار کتیا (CATIA) و مجموعه کتب, جزوات, پروژه و مقالات تخصصی مهندسی مکانیک (ساخت و تولید, جامدات, سیالات)

Sketcher - CATIA Part Design - CATIA CATIA Shape Design and Styling Assembly Design - CATIA Drafting - CATIA Book & Booklets - CATIA Sheet Metal Design - CATIA Practical Tips - CATIA CATIA Digital Mockup CATIA Machining

اطلاعیه فروشگاه

فروشگاه طراح برتر یک سایت مرجع با هدف انتشار آموزش های کاربردی از نرم افزارهای مهندسی (CAD CAE CAM)، تحقیق، پروژه، جزوه، کتاب و... است که به منظور دسترسی راحت تر، سریع تر و ارزان تر شما دانشجویان و پژوهشگران به تحقیقات مد نظرتان تاسیس شده است. جهت دریافت فایل کامل هر عنوان از طریق بخش پرداخت و دانلود در پایان معرفی هر محصول اقدام نمایید. پس از خرید علاوه بر لینک دانلود مستقیم سایت، فایل به ایمیل شما بصورت پیوست نیز ارسال خواهد شد. در صورتی که لینک دانلود به ایمیلتان ارسال نشده بود کافی است ایمیل خودتان را در قسمت (پیگیری سفارش) در قسمت بالای سایت وارد کرده و ارسال را بزنید سپس در صفحه باز شده روی (لینک دانلود) کلیک نمایید. جهت ارتباط با مدیریت فروشگاه می توانید درخواست خود را از طریق (تماس با ما: در سمت راست سایت) و یا از طریق ایمیل (catia2015.sellfile@gmail.com) مطرح نمایید.

آموزش انسیس، جزوه آموزشی مجموعه مثال ها و نکات کاربردی از آنالیز و تحلیل مدل های مهندسی سازه با Ansys

آموزش انسیس، جزوه آموزشی مجموعه مثال ها و نکات کاربردی از آنالیز و تحلیل مدل های مهندسی سازه با Ansys

 

 

 

 

 

 

در حال حاضر در بسیاری از پروژه های پژوهشی در زمینه مهندسی زلزله و سازه استفاده از یک مدل اجزای محدود به عنوان هسته اصلی پژوهش و یا انجام مطالعات تکمیلی در کنار روش های آزمایشگاهی گریز ناپذیر است. وجود تجهیزات کامپیوتری قدرتمند باعث شده است که نرم افزارهای متعددی برای شبیه سازی سازه ها توسط محققان مورد استفاده قرار گیرند. از جمله این نرم افزارها می توان ANSYS را نام برد. قابلیت های ANSYS برای مدلسازی هندسی و انجام انواع تحلیل های سازه ای (استاتیکی، دینامیکی و ...) در هر دو محدوده الاستیک و غیر الاستیک، انعطاف پذیری کافی برای رسیدن به اهداف تحلیلی و طراحی را به ویژه در سازه های خاص فراهم می سازد. مدلسازی و تحلیل سازه هایی مانند قاب، پل، بناهای تاریخی، مخزن، سد و ... و اجزای غیر سازه ای مانند انواع اتصالات از این جمله اند. در کنار قابلیت های تحلیلی، گزینه های شبیه سازی مصالح شکل پذیر و ترد به طراح کمک می کند رفتار غیر خطی سازه را مورد بررسی قرار دهد...

جزوه آموزشی مجموعه مثال ها و نکات کاربردی از آنالیز و تحلیل مدل های مهندسی سازه با نرم افزار Ansys، یک جزوه جامع، مفید و بی نظیر از آموزش تحلیل و آنالیز مدل های متنوع مهندسی سازه و زلزله با استفاده از نرم افزار انسیس می باشد. الگوی آموزشی این جزوه مبتنی بر آموزش با مثال و تمرین می باشد. این جزوه مشتمل بر 405 صفحه، در 7 فصل، با فرمت pdf، به زبان فارسی و به همراه تصاویر رنگی هر محیط و نوار ابزارها، به ترتیب زیر گردآوری شده است:

مقدمه

فصل 1: معرفی نرم افزار ANSYS و ANSYS Workbench

فصل 2: چگونگی نصب و راه اندازی نرم افزار ANSYS

فصل 3: آشنایی سریع با بخش های مختلف نرم افزار ANSYS

 • در این فصل به طور سریع و مختصر با بخش هایی از نرم افزار آشنا می شوید که بیشترین کاربرد را در کار با مدل ها خواهند داشت.

فصل 4: تحلیل الاستیک خطی یک ورق سوراخدار دو بعدی با ANSYS

 • در این مثال از المان پوسته یا Shell برای ساخت یک صفحه سوراخدار و تحلیل آن استفاده می­شود. در انتها نحوه استخراج نتایج تحلیلی ارائه خواهد شد.

فصل 5: تحلیل الاستیک خطی قاب یک طبقه دو بعدی فولادی با ANSYS

 • یک قاب یک طبقه با اتصالات صلب تحت بار گسترده خطی و بار متمرکز جانبی تحلیل شده و نحوه مشاهده نتایج آن با استفاده از روش Sequence Number نشان داده می­شود.

فصل 6: تحلیل الاستیک خطی دیوار بنایی تحت بار ثقلی و جانبی با ANSYS

 • در این مدل نحوه کار با مدل های حجمی نشان داده شده است. یک دیوار بنایی با دو بازشوی در و پنجره تحت بار ثقلی و جانبی وارد بر بالای آن تحلیل شده و تنش های اصلی ایجاد شده در آن به صورت برداری و کانتور رنگی نمایش داده می­شود.

فصل 7: بارگذاری تناوبی تیر فولادی یکسر گیردار با رفتار غیر خطی با ANSYS

 • فرآیند مدلسازی و المان بندی یک تیر I شکل که به صورت صفحه ای مدلسازی می شود مرور شده و نحوه تعریف مصالح غیر خطی فولاد نشان داده خواهد شد. بارگذاری به صورت رفت و برگشتی (تناوبی) به انتهای تیر وارد می شود. در نهایت نمودار نیرو تغییر مکان تیر رسم خواهد شد.

فصل 8: تحلیل دینامیکی گذرا برای رایزرهای مربوط به سکوهای دریایی در برابر امواج دریا با ANSYS

سازه هاي دريايي كه مهم ترين آنها سكوهاي نفتي و لوله هاي انتقال نفت هستند، همواره در معرض نيروي هاي وارد از سوي امواج سطحي قرار دارند. در این مثال نحوه مدلسازی یک لوله از سکوی نفتی با بارگذاری امواج دریا نشان داده شده و نتایج تحلیل استخراج می شوند.

فصل 9: مطالعه پاسخ دینامیکی سیستم یک درجه آزاد با ANSYS

ساده ترین مدل دینامیکی که می تواند مورد بررسی قرار گیرد یک سیستم یک درجه آزاد است که از یک جرم، یک فنر و یک میراگر تشکیل شده است. به کمک چنین مدلی می توان با مفاهیم رفتار دینامیکی سازه ها آشنا گشت و یا یک ابزار تحلیلی را کنترل نمود. در این مثال پاسخ دینامیکی چنین سیستمی بررسی شده و  تغییر مقادیر جرم، سختی و میرایی بر پاسخ آن مختصراً مرور می شود. برای سهولت مطالعه، پس از ساخته شدن مدل از یک ماکرو برای تحلیل حالت های مختلف و دریافت نتایج استفاده خواهد شد.

فصل 10: پاسخ طیفی ساختمان 3 طبقه با مدل ساده جرم و فنر با ANSYS

در این فصل پاسخ طیفی یک ساختمان سه طبقه با مدل ساده جرم و فنر استخراج می شود. برای کنترل صحت کارکرد نرم افزار نتایج تحلیلی با نتایج یک مثال حل شده که در جزوه درسی ارتعاشات تصادفی جناب آقای دکتر محسن غفوری آشتیانی، استاد پژوهشگاه بین المللی زلزله شناسی و مهندسی زلزله آمده است مقایسه شده است.

فصل 11: مراحل انجام تحلیل دینامیکی تاریخچه زمانی با ANSYS

در این فصل مراحل انجام یک تحلیل تاریخچه زمانی مرور می شود. این مراحل شامل کنترل استاتیکی مدل، کنترل مودال مدل و کنترل میرایی مدل و کنترل رفتار غیر خطی آن است.

فصل 12: تعریف و کنترل میرایی در تحلیل های دینامیکی تاریخچه زمانی با ANSYS

از سئوالات متداول در تحلیل های دینامیکی تاریخچه زمانی که معمولاً توسط کاربران پرسیده می شود نحوه تعریف میرایی است. در کنار تعریف میرایی آنچه کاربر باید مورد توجه قرار دهد نحوه کنترل آن در مدل است که معمولاً توجهی به آن نمی شود. در این فصل نحوه تعریف و کنترل میرایی در تحلیل های تاریخچه زمانی مرور می شود.

فصل 13: مبانی تحلیل غیر خطی، معادله نیوتن رافسون، اصطلاحات و روش های حل آن با ANSYS

برای انجام یک تحلیل غیر خطی آیتم های مختلفی برای تنظیم و تعریف در نرم افزار ANSYS پیش بینی شده­اند که استفاده از آنها مستلزم آگاهی کاربر با تئوری های پس زمینه هر یک است. در فصل های 13، 14 و 15 سعی می­شود با رویکردی کلی نگر این مفاهیم و تئوری ها بررسی شوند.  در این فصل سعی می­شود مبانی تئوری گزینه هایی که می توان برای بهبود حل دستگاه معادلات غیر خطی حاکم بر سیستم به کار رود بطور خلاصه معرفی ­شوند.

فصل 14: مبانی تحلیل غیر خطی، مدل های غیر خطی هندسی با ANSYS

رفتار غیر خطی هندسی به رفتاری در یک سازه یا عضو اطلاق می شود که هندسه آن حین تحلیل تغییر کرده و تغییر شکل ها و دوران های بزرگ در آن رخ می دهد. در این مسائل ماتریس سختی به دلیل تغییر هندسه و یا دوران مدل تغییر می کند. نرم افزار ANSYS برای حل این گونه مسائل گزینه­های تحلیلی را پیش بینی کرده است که در این فصل مبانی آنها به طور مختصر معرفی شده است.

فصل 15: مبانی تحلیل غیر خطی، مدل های غیر خطی مصالح با ANSYS

نوع دیگری از رفتار غیر خطی، غیر خطی مصالح است. رفتار غیر خطی مصالح هنگامی رخ می­دهد که رابطه تنش کرنش رابطه ای غیر خطی باشد (بازگشت پذیر یا غیر بازگشت پذیر). انواع مختلفی از مدل های غیر خطی در نرم افزار ANSYS پیش بینی شده است. در این گزارش گزینه­های شبیه سازی این نوع رفتار غیر خطی در نرم افزار ANSYS مختصراً مرور می­شود.

فصل 16: مجموعه نکات مهم و کاربردی در نرم افزار ANSYS

 • نکته 1: چگونه می توانیم یک مدل را حول محوری مشخص بچرخانیم؟
 • نکته 2: چگونه رکورد جابجایی به جای رکورد شتاب در ماکروی Timehis وارد کنیم؟
 • نکته 3: چگونه از صفحه گرافیکی تصویری با پس زمینه سفید تهیه کنیم؟
 • نکته 4: چگونه در یک مدل مقطع بزنیم؟
 • نکته 5: چگونه چند فایل بارگذاری تعریف کرده و آنها را تحلیل کنیم؟
 • نکته 6: چگونه از تصویر صفحه گرافیکی پرینت بگیریم؟
 • نکته 7: چگونه یک المان تیر با دو انتهای مفصلی بسازیم؟
 • نکته 8: چگونه شماره گره ها یا المان ها را مرتب کنیم؟
 • نکته 9: چگونه گره های مجاور یکدیگر را به هم بچسبانیم؟
 • نکته 10: چگونه درجات آزادی چند گره را به یکدیگر وصل (Coupling) کنیم؟
 • نکته 11: چگونه شماره مصالح تعدادی المان را پس از المان بندی تغییر دهیم؟
 • نکته 12: چگونه تعدادی المان ها را انتخاب کرده و برای فراخوانی بعدی نامگذاری کنیم؟
 • نکته 13: چگونه مشخصات مودی حاصل از تحلیل مودال را استخراج نماییم؟
 • نکته 14: چگونه یک مدل را از نرم افزار AutoCAD به نرم افزار ANSYS وارد نماییم؟
 • نکته 15: چگونه یک مدل را از نسخه 12 به نسخه 10 وارد نماییم؟
 • نکته 16: چگونه برای ANSYS ماکرو نویسی نماییم؟
 • نکته 17: چگونه با نرم افزار MATLAB یک رکورد چند ستونی شتاب را به یک رکورد تک ستونی تبدیل نماییم؟
 • نکته 18: توصیه های تخصصی و ضروری به هنگام تحلیل با ANSYS

فصل 17: مجموعه ماکروهای (Macro) کاربردی در نرم افزار ANSYS

 • ماکرو 1: محاسبه وزن المان های انتخاب شده

این ماکرو برای محاسبه وزن المان های Select شده، مورد استفاده قرار می گیرد. المان ها می توانند از نوع حجمی، صفحه ای یا خطی باشند (به ترتیب مانند SOLID یا SHELL یا BEAM). وزن نهایی در بخش زیر در متغیر WT ذخیره می­شود:

Utility Menu → Parameters → Scalar Parameters

قبل از استفاده از این ماکرو یک بار مدل را تحلیل نمائید.

 • ماکرو 2: انجام تحلیل تاریخچه زمانی

این ماکرو برای اعمال شتاب تاریخچه زمانی به هرنوع سازه مورد استفاده قرار می گیرد. برای استفاده از این ماکرو ابتدا لازم است یک فایل ورودی تک ستونی شتاب ساخته شده و سپس مطابق راهنما عمل شود.

 • ماکرو 3: محاسبه نیروهای یک مقطع در مدل های حجمی با المان SOLID

از مشکلات کار با مدل های حجمی، محاسبه مقادیر نیرو در مقاطع مشخص است. در ماکروی Fsec.txt فرآیندی تعریف شده است که بتوان نیروها و لنگرهای مقاطع موازی با صفحه x-y را محاسبه نمود.

 • ماکرو 4: جمع کردن عکس العمل های تکیه گاهی نتایج تحلیل تاریخچه زمانی یا بارگذاری رفت و برگشتی

در برخی از تحلیل های تاریخچه زمانی یا بارگذاری رفت و برگشتی یک مدل لازم است که عکس العمل های تکیه گاهی چندین نقطه با یکدیگر جمع شوند تا عکس العمل کل به صورت برش پایه یا برش انتهایی به دست آید. از آنجا که گزینه ای برای این کار در نرم افزار تعبیه نشده است، ماکروی sum-var.txt برای انجام آن تدوین شده است.

 • ماکرو 5: یافتن مقادیر حداکثر و حداقل پاسخ تاریخچه زمانی جابجایی چند گره

در اغلب تحلیل های تاریخچه زمانی لازم است مقایسه ای بین مقادیر پاسخ تاریخچه زمانی چند گره صورت گیرد تا حداقل و حداکثر پاسخ به دست آمده در پایان تحلیل مشخص شود. برای این منظور می توان از ماکروی find-max-min.txt استفاده نمود.

 • ماکرو 6: ساخت انیمیشن از نتایج تحلیل تاریخچه زمانی

نرم افزار ANSYS مستقیما از نتایج تحلیل تاریخچه زمانی ویدئو تهیه نمی کند. برای تهیه ویدئو از نتایج این نوع تحلیل ها ماکروی ساخت انیمیشن ارائه شده است. در این ماکرو به طور اتوماتیک از نتایج هر گام زمانی فریم به فریم عکس برداری می شود. در نهایت به کمک نرم افزار Image2avi می توان از عکس های تهیه شده انیمیشن تهیه ساخت. نرم افزار مربوطه به همراه جزوه آموزشی قابل دانلود می باشد.

 • ماکرو 7: مدلسازی اتصال مهار بند دوبل ناودانی به تیر و ستون (موقعیت مهار بند اتوماتیک)

روش های مختلفی برای تعیین نیروهای اتصال مهار بند به تیر و ستون توسط محققین ارائه شده است که هر یک دارای تقریب هایی هستند. در این ماکرو به صورت اتوماتیک مدل اجزای محدود اتصال مهار بند به گاست پلیت در تقاطع تیر و ستون مدلسازی می شود. مدل به صورت صفحه ای و با المان Shell 63 ساخته شده و رفتار مصالح الاستیک خطی فرض شده است. کاربر می تواند به راحتی مصالح غیر خطی یا نوع المان را تغییر دهد. در این ماکرو موقعیت مهاربند به طور اتوماتیک تعیین می­شود. مشخصات مهاربند، ابعاد ورق، ابعاد سخت کننده ها و موقعیت آنها از متغیرهای ورودی قابل تنظیم توسط کاربر هستند.

 • ماکرو 8: مدلسازی اتصال مهار بند دوبل ناودانی به پای ستون (موقعیت مهار بند اتوماتیک)

این ماکرو مشابه ماکروی قبلی است با این تفاوت که برای مدلسازی اتصال مهاربند به پای ستون برنامه ریزی شده است. همانند قبل مشخصات مهاربند، ابعاد ورق، ابعاد سخت کننده ها و موقعیت آنها از متغیرهای ورودی قابل تنظیم توسط کاربر هستند. مدل به صورت صفحه ای و با المان Shell 63 ساخته شده و رفتار مصالح الاستیک خطی فرض شده است. در این ماکرو موقعیت مهاربند به طور اتوماتیک تعیین می­ شود.

جهت خرید جزوه آموزشی مجموعه مثال ها و نکات کاربردی از آنالیز و تحلیل مدل های مهندسی سازه با نرم افزار Ansys به مبلغ استثنایی فقط 7000 تومان و دانلود آن بر لینک پرداخت و دانلود در پنجره زیر کلیک نمایید.

!!لطفا قبل از خرید از فرشگاه اینترنتی کتیا طراح برتر قیمت محصولات ما را با سایر محصولات مشابه و فروشگاه ها مقایسه نمایید!!

!!!تخفیف ویژه برای کاربران ویژه!!!

با خرید حداقل 10000 (ده هزارتومان) از محصولات فروشگاه اینترنتی کتیا طراح برتر برای شما کد تخفیف ارسال خواهد شد. با داشتن این کد از این پس می توانید سایر محصولات فروشگاه را با 20% تخفیف خریداری نمایید. کافی است پس از انجام 10000 تومان خرید موفق عبارت درخواست کد تخفیف و ایمیل که موقع خرید ثبت نمودید را به شماره موبایل 09016614672 ارسال نمایید. همکاران ما پس از بررسی درخواست، کد تخفیف را به شماره شما پیامک خواهند نمود.


اشتراک بگذارید:


پرداخت اینترنتی - دانلود سریع - اطمینان از خرید

پرداخت هزینه و دریافت فایل

مبلغ قابل پرداخت 7,000 تومان
عملیات پرداخت با همکاری بانک انجام می شود
کدتخفیف:

درصورتیکه برای خرید اینترنتی نیاز به راهنمایی دارید اینجا کلیک کنید


فایل هایی که پس از پرداخت می توانید دانلود کنید

نام فایلحجم فایل
Ansys-Training-Booklets_282871_7935.zip17.1 MB

آموزش متلب، جزوه آموزشی مجموعه برنامه های کاربردی نرم افزار MATLAB

آموزش متلب، جزوه آموزشی مجموعه برنامه های کاربردی نرم افزار MATLAB               MATLAB امکان آسان عملیات ماتریسی، محاسباتی و توابعی، استفاده از الگوریتم های مختلف و همچنین امکان ارتباط آسان با زبان­ های مختلف برنامه نویسی را به کاربر می ­دهد. MATLAB دارای طیف کاربردی گسترده­ ای است، از جمله می توان به سیگنال و پردازش تصویر، ارتباطات، طراحی کنترلر، تست و اندازه گیری، مدل سازی مالی و تجزیه و تحلیل و زیست شناسی محاسبات ...

توضیحات بیشتر - دانلود 7,000 تومان

جزوه آموزش کاربرد روش تفاضل محدود (Finite Difference Method) در تئوری صفحات نازک

جزوه آموزش کاربرد روش تفاضل محدود (Finite Difference Method) در تئوری صفحات نازک           مسائل متعددی در زمینه پیکره های تغییر شکل پذیر با پارامترهایی توصیف می شوند که وابسته به مختصات، زمان، دما و... می باشند. این گونه سیستم ها اغلب به صورت معادلاتی از مشتق های جزئی بیان می شوند. برای حل اینگونه معادلات به طور کلی دو روش تحلیلی و عددی وجود دارد. در روش های تحلیلی تابع پاسخ بدست می آید. این در حالی است که خروجی حاصل از روش های عددی به صورت عدد و نه ت ...

توضیحات بیشتر - دانلود 4,000 تومان

تفاوت تحلیل خطی و غیر خطی

تفاوت تحلیل خطی و غیر خطی           طبیعت غیر خطی است. این بدان معنی است که تحلیل خطی تنها می تواند رفتار واقعی سازه ها را تخمین بزند. گاهی چنین تخمین هایی می تواند مورد قبول باشد و از تحلیل خطی دیدی مناسب نسبت به مشخصات و رفتار سازه بدست آورد. ولی در بیشتر موارد فرضیات خطی تفاوت بسیار زیادی با واقعیت دارند و اطلاعات غلطی به ما می دهند. استفاده از نتایج تحلیل خطی برای تصمیم گیری اینکه آیا یک ع ...

توضیحات بیشتر - دانلود 3,000 تومان

جزوه آموزش اجزاء محدود غیر خطی پروفسور عیسی سلاجقه

جزوه آموزش اجزاء محدود غیر خطی پروفسور عیسی سلاجقه         در طول دهه های گذشته تحلیل به روش اجزای محدود از یک ابزار صرفا تحلیلی وارد دنیای عملی طراحی های مهندسی شده است. نرم افزار های کامپیوتری با قابلیت تحلیل به روش اجزای محدود مجهز شده اند و مهندسان طراح به طور گسترده از روش اجزای محدود در مراحل طراحی خود استفاده می کنند. هرچند اخیرا بیشتر نرم افزار های تحلیلی مورد استفاده مهندسان به روش تحلیل خطی بودند، تحلیل خطی تقریب قابل ...

توضیحات بیشتر - دانلود 4,000 تومان

کتاب آموزش جامع شبیه سازی فرآیند با نرم افزار HYSYS

کتاب آموزش جامع شبیه سازی فرآیند با نرم افزار HYSYS             نرم افزار HYSYS به دلیل اینکه تمامی فرآیندهای نفت و گا ز، پتروشیمی و مکانیکی بسیاری از فرآیندهای موجود در صنایع تولیدی را تحت پوشش قرار می دهد و همچنین توانایی مدلسازی آن برای حالت های پویای (دینامیک) فرآیندهای بسیار بالاست، ساده و سریع می باشد، لذا به عنوان یکی از نرم افزارهای جامع و پرکاربرد در زمینه مهندسی فرآیند مطرح است. با نرم افزار HYSYS می توان عمل ...

توضیحات بیشتر - دانلود 5,000 تومان

پروژه با عنوان: مدلسازی و شبیه سازی موتور هیسترزیس با نرم افزار MATLAB

پروژه با عنوان: مدلسازی و شبیه سازی موتور هیسترزیس با نرم افزار MATLAB               ابتدا برای شبیه سازی موتور هیسترزیس، مدل حالت گذاری موتور پسماندی مرسوم بر مبنای مدل q-d استخراخ می شود و برای شبیه سازی در محیط نرم افزار سیمولینک متلب آماده می گردد. سپس پاسخ موتور با استفاده از تغذیه های سینوسی، مربعی دو سطح و سه سطحی، یکبار با در نظر گرفتن اثر جریان فوکو و یکبار با صرف نظر کردن از اثر فوکو مورد بررسی قرار می گیرد. این بررسی ...

توضیحات بیشتر - دانلود 5,000 تومان

آموزش سالیدورکس، کتاب آموزش آزمایشگاه مقاومت مصالح با استفاده از شبیه ساز نرم افزار SolidWorks Simulation

آموزش سالیدورکس، کتاب آموزش آزمایشگاه مقاومت مصالح با استفاده از شبیه ساز نرم افزار SolidWorks Simulation               نرم افزار سالیدورکس اکنون به عنوان یکی از نرم افزار های توانمند در حوزه طراحی صنعتی، مدلسازی و تحلیل های مکانیکی در شرکت های معتبر مورد استفاده قرار می گیرد و تسلط بر این نرم افزار می تواند به عنوان عاملی موثر در استخدام و فعالیت در شرکت های معتبر تاثیر گذار باشد. در این کتاب آموزشی محیط شبیه سازی، تحلیل و آنالیز (Simulation) نرم افزار سالیدورکس ...

توضیحات بیشتر - دانلود 3,000 تومان

آموزش انسیس، مهم ترین دستورات APDL مورد استفاده در ANSYS Workbench

آموزش انسیس، مهم ترین دستورات APDL مورد استفاده در ANSYS Workbench           یکی از مهم ترین ویژگی های ANSYS Mechanical این است که برای تحلیل، یک فایل ورودی ایجاد می نماید که آن را برای حل به محیط MAPDL ارسال می کند. این یک مزیت ویژه برای کاربر محسوب می شود چرا که امکان دسترسی کاملی را به محیط مذکور برای کاربر فراهم می آورد. محیط MAPDL محیط قدیمی نرم افزار می باشد که به کمک دستوراتی (commands) که به صورت خط به خط وارد می شوند، امکان ا ...

توضیحات بیشتر - دانلود 4,000 تومان

به کارگیری External Model برای استفاده از یک مدل APDL در محیط Ansys Workbench

به کارگیری External Model برای استفاده از یک مدل APDL در محیط Ansys Workbench           در این مقاله به بررسی یک مدل خاص که بارها و قیود در شرایط استاتیک در محیط APDL به آن اعمال شده است، پرداخته و نحوه انتقال آن توضیح داده می شود. مدل مذکور در شکل زیر به تصویر کشیده شده است: مقاله به کارگیری External Model برای استفاده از یک مدل APDL در محیط  Ansys Workbench ، مشتمل بر 9 صفحه، به زبان فارسی، تایپ شده، به همراه تصاویر، فرمول ها و روابط ...

توضیحات بیشتر - دانلود 3,000 تومان

روش‌های عددي در طراحی تونل

روش‌های عددي در طراحی تونل           به‌واسطه پیشرفت سریع فن‌آوری رایانه و سهولت دسترسی به آن، بکارگیری روش‌های عددی عمومیت یافته‌اند. اساس این روش‌ها، شبیه‌سازی یک محیط با بی‌نهایت درجه‌ آزادی (مانند توده‌سنگ) توسط محیطی با درجه آزادی محدود در تعداد معینی از نقاط می‌باشد. چنانچه اثر نیرو و بارگذاری در این نقاط بررسی شده و پس از آن میزان تغییرش ...

توضیحات بیشتر - دانلود 3,000 تومان

آموزش انسیس، کتاب آموزش مدلسازی و شبیه سازی اجزاء محدود با نرم افزار ANSYS Workbench

آموزش انسیس، کتاب آموزش مدلسازی و شبیه سازی اجزاء محدود با نرم افزار ANSYS Workbench               کتاب آموزش مدلسازی و شبیه سازی اجزاء محدود با نرم افزار ANSYS Workbench، یکی از کتاب های مرجع، مفید و کاربردی در زمینه مدلسازی و شبیه سازی المان محدود در نرم افزار ANSYS Workbench می باشد. این کتاب مشتمل بر 12 فصل، 406 صفحه، به زبان انگلیسی روان، تایپ شده، به همراه تصاویر رنگی، با فرمت PDF، به ترتیب زیر گردآوری شده است: Chapter 1: Introduction ...

توضیحات بیشتر - دانلود 3,000 تومان

کتاب آموزش تجزیه و تحلیل صوتی با استفاده از نرم افزارهای MATLAB & ANSYS

کتاب آموزش تجزیه و تحلیل صوتی با استفاده از نرم افزارهای MATLAB & ANSYS               کتاب آموزش تجزیه و تحلیل صوتی با استفاده از نرم افزارهای MATLAB & ANSYS، یک کتاب آموزشی مفید و کاربردی از تجزیه و تحلیل صوتی با نرم افزار متلب و انسیس می باشد. این کتاب مشتمل بر 9 فصل، 703 صفحه، به زبان انگلیسی روان، به همراه تصاویر، با فرمت PDF، به ترتیب زیر گردآوری شده است: Chapter 1: Introduction About This Book A Philosophy for Fini ...

توضیحات بیشتر - دانلود 3,000 تومان

آموزش انسیس، کتاب آموزش نرم افزار ANSYS/ LS-dyna

آموزش انسیس، کتاب آموزش نرم افزار ANSYS/ LS-dyna             محیط LS_dyna زیر شاخه ای از محیط انسیس کلاسیک (APDL) می باشد که در آن به بررسی رفتار های دینامیکی مواد پرداخته می شود. البته قابل ذکر است که با ورود Ansys workbench از سآلوِر LS_dyna در محیط آنالیز explicit ورکبنچ استفاده شده است... کتاب آموزش نرم افزار ANSYS/ LS-dyna، یک کتاب مفید و کاربردی از آموزش نرم افزار انسیس می باشد. در این کتاب آموزشی به دستورا ...

توضیحات بیشتر - دانلود 4,000 تومان

اطلاع رسانی از جدیدترین محصولات فروشگاه در کانال تلگرام رسمی کتیا طراح برتر

اطلاع رسانی از جدیدترین محصولات فروشگاه در کانال تلگرام رسمی کتیا طراح برتر             سایت فروشگاهی کتیا طراح برتر ، کانال اختصاصی خود در پیام‌رسان تلگرام را  با عنوان"کتیا طراح برتر " راه‌اندازی کرده است. مخاطبان این کانال می‌توانند جدیدترین فایل های آموزشی از نرم افزارهای مهندسی مکانیک (CAD/CAM/CAE ) و همچنین مجموعه کتب، جزوات، پروژه و مقالات تخصصی مهندسی مکانیک (ساخت و تولید، جامدات و سیالات) را در این پیام رسان در ...

توضیحات بیشتر - دانلود 500 تومان 100 تومان 80% تخفیف